| Cím: |
A király vacsorája
| | Alcím: |
egy magyar séf kalandjai Angliában
| | Szerző: |
Villám Attila ; Beke Ádám |
| Szerz. közl: |
Villám Attila ; [... történetét, gondolatait Beke Ádám jegyezte le]
| | Kiadás: |
Budapest : Hitel, cop. 2025 |
| Eto: |
641.5(439)(092)Villám A.(0:82-94)
| | Szakjel: |
641
| | Cutter: |
V 88
| | ISBN: |
978-615-6702-49-4
| | Nyelv: |
magyar
| | Oldal: |
257, [4] p., [16] t.
| | Megj.: |
Visszaemlékezés.
| | UKazon: |
202601053
| | Kivonat: |
ecskeméttől a londoni St. James Palace-ig vezetett Villám Attila séf pályafutása, aki nyolc éven át dolgozott a brit királyi család palotájában, az uralkodói család tagjain túl gyakran a palota vendégeire is főzve. Bár korábban a színházzal és a filmmel is kacérkodott, végül a főzés lett a
[>>>]
ecskeméttől a londoni St. James Palace-ig vezetett Villám Attila séf pályafutása, aki nyolc éven át dolgozott a brit királyi család palotájában, az uralkodói család tagjain túl gyakran a palota vendégeire is főzve. Bár korábban a színházzal és a filmmel is kacérkodott, végül a főzés lett a szenvedélye. Már a középiskola idején elköltözött a szüleitől, több barátjával közösen béreltek egy lakást, és az egyikük dolgozott szakácsként, aminek a hatására ő is ezt a pályát választotta. Kissé zűrös kamaszkora után Budaesten elvégzett egy gyorsított szakácsképzést, az iskola mellett pedig egy nagyüzemi konyhán lett segédszakács, hogy a gyakorlatban is megismerje a szakmai valódi arcát. Később egyik másik barátja hatására, aki Németországban konyhán dolgozott és elég szépen keresett, eldöntötte, hogy külföldre költözik. Ráadásul abban az időben szakított a barátnőjével, Ágival is, így aztán egyedül vágott neki a nagy kalandnak. Először Skóciában próbált szerencsét, Orkney szigetén, ahol egy Stromness nevű kikötőfalu szállodájának konyhájában dolgozott. Mivel ott nem jött be a számítása, később Angliába ment, ahol több próbálkozás után egy Bournemouth melletti festői faluban, Beaulieu-ben kapott munkát. A The Montagu Arms Hotelben dolgozott a Michelin-csillagos séf, Shaun Hill mellett. Nagyon sokat tanult tőle, majd szabadúszóként ügynöke segítségével különböző étterekben dolgozott, főleg Londonban. 2016-ban így lett a Bajnokok Ligája meccseinek hivatalos szakácsa, majd 2017-ben bejutott a londoni Ritz-be, ahol John Williams főséf keze alatt dolgozott. Még abban az évben helyettesítőként került a St. James Palace konyhájára, ahol nem sokkal később megpályázta a Royal Dining Room executive főséfének pozícióját, amit meg is kapott. Összesen nyolc évig dolgozott a palotában, többször is magyar fogásokkal lepte meg a királyi család tagjait, s ez idő alatt tagja volt például II. Erzsébet kilencvenedik születésnapi ünnepsége szakácscsapatának, valamint ő volt a felelős a III. Károly koronázási ünnepségére készült vacsorának is. Ezen nyolc év alatt azonban komoly stresszben élt, ami miatt aztán feleségével, az Angliában megismert Edittel együtt úgy döntött, eljön a palotából és családjával visszaköltözik Magyarországra. Most megjelenő memoárja gyermekkorától a hazatérésig mutatja be pályafutását és magánéletét, számos anekdotával szolgálva, s emellett az angol gasztronómia alapjaiba is bevezetve az olvasókat. A színes fotómelléklettel ellátott kötet végén néhány általános gondolatot fogalmaz meg a vendéglátásról mint szakmáról, a benne dolgozók hozzáállásáról és néhány ezzel kapcsolatos jelenségről. "www.kello.hu minden jog fenntartva"
[<<<]
|
|
|