A német politikus először 2010-ben publikálta, azóta is heves vitákat kiváltó könyvét, melyet némelyek rasszistának, mások elgondolkodtató politikai üzenetnek gondolnak, mára több mint másfél millióan vásárolták meg Németországban. S noha a Thilo Sarrazin által leírtakkal lehet vitatkozni, hatása
[>>>]
A német politikus először 2010-ben publikálta, azóta is heves vitákat kiváltó könyvét, melyet némelyek rasszistának, mások elgondolkodtató politikai üzenetnek gondolnak, mára több mint másfél millióan vásárolták meg Németországban. S noha a Thilo Sarrazin által leírtakkal lehet vitatkozni, hatása megkérdőjelezhetetlen. A magyar fordítást a Századvég Kiadó vállalta magára, így a magyar olvasó is betekintést nyerhet egy vezető német politikus kortárs folyamtokra adott reflexióiba. Természetesen Thilo könyvét értő és kellő kritikai érzékkel bíró olvasóknak lehet ajánlani, s érdemes figyelembe venni a magyartól eltérő német kontextus történelmi és társadalmi vonatkozásait is. A szerző a Németország felé tartó bevándorlás kérdésein elmélkedik, de hogy állításainak kellő súlyt adjon, komoly statisztikai méréseket, adattárakat, valamint a modern idegtudomány, szociológia és pszichológia eredményeit is felhasználja, amikor például arra keresi a választ, hogy a Németországban élő muszlimok miért teljesítenek átlagosan rosszabbul az iskolákban. A szerző a szegénység és az egyenlőtlenség felszámolását szeretné elérni, de ehhez az azokat kiváltó okokat is megpróbálja először detektálni és megmagyarázni. A következőkben olvashatunk Németország munkapolitikájáról, hogy honnan tudja az ország az újabb és újabb munkáskezeket beszerezni. De az oktatás és az igazságos elosztás sem marad ki a könyvből, hogy aztán az integráció sikeres vagy éppen sikertelen aspektusaival is megismerkedhessen az érdeklődő olvasó. A provokatív, de igen informatív könyvet az irodalomjegyzék teszi teljessé. "www.kello.hu minden jog fenntartva"
A Németország felszámolja önmagát című könyv kortárs kultúránk egyik központi alapigazságának mond ellent, mely szerint a biológia, a származás, a szellemi adottságok, a kultúra, és az egyéb kódolt különbségek tagadásában rejlik az emberiség jövője. Ezzel szemben a kötet szerzője azon az állásponton van, hogy a társadalmon belül igazságosságra és esélyegyenlőségre van szükség, ebből a kettőből sohasem lehet elég. Ezeken az alapokon aztán mindenki úgy bontakozhat ki képességei és tehetsége szerint, ahogy szeretne. A 2010-es írásban felvázolt hosszú távú, tendenciaszerű változás, amely a csökkenő tanulmányi teljesítménynek, a német és a nyugati kultúra mérséklődő befolyásának, a többségi muszlim lakosság előre látható kialakulásának és a demokráciaellenes politikai iszlám tartós szerepének kombinációjából tevődik össze, az azóta bekövetkezett fejleményeknek köszönhetően nemcsak beigazolódott, hanem fel is gyorsult. ( a borító ismertetője)
[<<<]