A kötet orvos szerzője fél évszázadot töltött el a betegek szolgálatában. Ebből harminc esztendőn keresztül Németországban végezte gyógyító munkáját, majd nem oly régen hazatérve Magyarországra úgy érezte, a betegekkel kapcsolatos tapasztalatait érdemes megosztania a nagyközönséggel. Nem
[>>>]
A kötet orvos szerzője fél évszázadot töltött el a betegek szolgálatában. Ebből harminc esztendőn keresztül Németországban végezte gyógyító munkáját, majd nem oly régen hazatérve Magyarországra úgy érezte, a betegekkel kapcsolatos tapasztalatait érdemes megosztania a nagyközönséggel. Nem misztifikálja orvosi munkáját, nem érzi magát félistennek, miként azt sok beteg gondolná, ő csupán egy olyan illető, aki valamilyen okból hivatásának választotta a segítést. Sokéves szakmai tapasztalatai szerint fiatal korbán szinte mindenki úgy véli, neki semmi baja sem lehet, esetleges kisebb megfázások, torokgyulladás, stb. dönthetik le rövid időre a lábáról. Később, az évek előrehaladtával már sokféle baj, betegség környékezi meg az embereket. Ilyenkor sokan attól félnek, nincs megfelelő szókincsük arra, hogyan adják elő panaszaikat az orvosi rendelőben, hogy ezzel utat nyissanak a gyógyításnak. A szerző kötetében nem a betegségek leírását adja meg, hanem megbízható útmutatást kínál a panaszkodáshoz, amiből az illetékes szakorvos ki tudja majd hámozni a lényeget. Többek között a Mi vagyok, ha beteg vagyok?; Mi az, hogy PANASZ, meg mi az, hogy TÜNET?! Honnan kellene tudnom? Mit kell ez alatt érteni?; Szűrés, megelőzés, korai felismerés?; A labor alapszabályai fejezetcímek alatt kap hasznos, megszívlelendő tanácsokat a kezdő beteg, de az is, aki már bolyongott a betegellátó rendszer útvesztőjében és nem találta problémája bemutatására a megfelelő kifejezéseket. A vidám rajzokkal kísért, a szerzővel készült interjúval záródó remek, informatív könyvecske széles körben ajánlható. "www.kello.hu minden jog fenntartva"
[<<<]